Для українців стало можливим отримання біометричних паспортів.

Біометричний паспорт – це посвідчення особи нового зразка, призначене для ідентифікації громадянина під час перетину кордону. В Україні новий біометричний паспорт замінить звичайний закордонний паспорт. Основними відзнаками нового документа є  високій ступінь захисту вказаної інформації і гарантія її достовірності.

В Україні біометричний паспорт буде мати знайомий вигляд звичайного закордонного, з додатковим ступенем захисту у вигляді вбудованого мікрочіпу, на якому буде зберігатися основна інформація про власника документа (ім’я, дата народження, громадянство і т. ін.), біометричні дані (відбитки пальців) і оцифроване фото.

Біометричний паспорт, виданий повнолітнім особам, як і раніше, буде дійсним 10 років. Дитяче посвідчення буде видаватися строком на 5 років. Біометричні дані дітей до 12 років зніматися не будуть; дітям, старшим 12 років для цього знадобиться згода батьків.

Початок процесу оформлення і видачі біометричних паспортів в Україні очікувався на протязі декількох років і спеціалісти нашої компанії уважно стежили за ходом міжнародних домовленостей і підготовки українських чиновників до початку оформлення документів нового зразка. Після серії «підсумкових» рішень українського Уряду і декількох перенесень дати початку друку біометричних паспортів, 12 січня 2015 року прийняття документів всеж стартувало.

Першими новий паспорт отримали Президент України Петро Порошенко і декілька спеціально відібраних діячів останньої Революції, що, фактично, було гарним рекламним кроком, який відволікав увагу громадськості від численних недоліків у роботі тих кількох (на той момент їх було 6) центрів, котрі все ж почали приймати документи звичайних громадян. На сьогоднішній день змогли почати повноцінно працювати менш, ніж 10 відділень, хоча було заплановано відкрити щонайменше 30 відділень. На основі цих даних можна із впевненістю сказати, що заплановані  2,5 млн. паспортів Україна навряд чи встигне надрукувати, а також термінове оформлення паспорту насправді буде займати 7, чи навіть більше робочих днів.

Велика кількість людей, які прагнуть стати власником небаченого раніше в Україні документа, створив ажіотаж у нещодавно відкритих відділеннях. Видача біометричних паспортів для України – це суттєве нововведення і, дійсно, неможливо було очікувати колосального успіху і налагодженості  у діяльності усіх установ з першого дня їх існування. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков також стверджує, що до кінця лютого в Україні будуть функціонувати близько 300 центрів прийому документів, у роботі яких вже не будуть спостерігатися  зупинки і збої. Нам залишається лишень сподіватися, що на цей раз слова міністра будуть втілені у реальний результат і підготуватися до того, що отримати новий паспорт буде не так легко, як хочеться.

Варто відзначити, що впровадження біометричних паспортів  в Україні здійснюється лише тому, що Європейський Союз затвердив оформлення цього документа як одну з умов прийняття України у європейське суспільство. Ми всі сподіваємось, що на майбутньому Саміті Східноєвропейського Партнерства у Ризі у травні 2015 року європейська сторона схвалить відміну для України візового режиму. У Міністерстві Закордонних Справ стверджують, що на прийняття рішення вплине рівень захисту нових паспортів, система їх видачі, показник захищеності персональних даних громадян, охорона кордонів і робота поліції, а наявність воєнних дій і наближення третьої хвилі мобілізації українців не стане перешкодою для відкриття кордонів.

Суттєвим фактором також буде швидкість і налагодженість системи виробництва і персоналізації (внесення даних заявників) біометричних документів. Але, зважаючи на те, що можливості виробництва на сьогоднішній день обмежені, фактично існують квоти на видачу біометричних паспортів у кожному регіоні. А кількість офіційно поданих запитів на отримання біометричного паспорту навіть перевищує можливості друку документа.

А поки візовий режим з Європою усе ще зберігається, біометричні паспорти не надають ніяких переваг їх власникам.

Оцініть корисність
інформації

Для українців стало можливим отримання біометричних паспортів.

Поділіться посиланням в
соціальних мережах