Громадянство Словаччини. Кому в Європі раді?

Прем’єр-міністр Словаччини  Роберт Фіцо нещодавно заявив, що країна не дозволить в’їхати  кільком сотням іноземців іншого віросповідання.

«У Словаччині домінантне положення займає католицька церква, тому ми не можемо погодититися з думкою, що до нас приїдуть 300-400 тис. мусульман, які почнуть будувати мечеті і змінювати характер нашої держави», – підкреслив він.

Глибинні цінності, які сприяли розвитку словацького суспільства на протязі століть, не можуть бути зруйновані з вини новоприбулих мусульман. Ці побоювання викликані тим, що іммігранти з арабських країн не висловлюють бажання асимілюватись з європейським суспільством. Це добре помітно на прикладах Німеччини і Франції.

Пан Фіцо, тим не менш, заявив, що Словаччина з радістю прийме іммігрантів, які висловлять свій намір інтегруватись у соціум і прийняти культуру і мову Словаччини.

«Порядні люди у нас цінуються. Вони мають право приїхати до нас і на певних умовах отримати громадянство, знайти роботу, – зазначив Фіцо, – однак, вони не мають змінювати характер, культуру і духовні цінності нашої держави».

Подібна позиція пояснюється не досить гарною репутацією мусульман у Європі. Цікавим фактом є також і те, що останнім часом усе частіше проходять анти-ісламські мітинги у багатьох країнах ЄС. Проти ісламізації Заходу виступають,  зокрема, у Німеччині, Данії і Норвегії, але політична позиція уряду поки що не підтримує народні демонстрації. Ангела Меркель, наприклад, впевнено просуває і підтримує репутацію Німеччини як відкритої, толерантної і мультикультурної країни, що, у свою чергу, пояснюється надлишковою обережним ставленням до всіх радикально лівих течій.

Таким чином, на державному рівні змінювати міграційну політику готові не всі країни ЄС. Деєкі розвинені країни усе ще надають можливість іноземцям отримати право на проживання, однак європейське суспільство вже не ставиться до мусульман та інших іноземців з прихильністю.

Оцініть корисність
інформації

Громадянство Словаччини. Кому в Європі раді?

Поділіться посиланням в
соціальних мережах