Нові внутрішні паспорти для українців

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про заміну паспортів старого зразка на нові біометричні.

Ідея нововведення паспортів нового зразка була оголошена ще в 2011 році. Згідно запропонованого законопроекту нові паспорти мали реалізуватись із початку 2012 року. Але, як бачимо, поки що оновлення паспортів торкнулося тільки документів міжнародного зразка.

Новий національний біометричний паспорт, за ідеєю, має представляти собою ламіновану ID-карту по типу водійських прав. На маленькому вбудованому чипі буде міститися вся інформація про особу. На відміну від паспорту старого зразка, новий біометричний буде видаватися відразу після народження та мінятися кожні 10 років.

Введення нового паспорту значним чином має вплинути на Євроінтеграцію України. Але є в ньому і недоліки – заміну паспорту громадяни України будуть здійснювати за свій рахунок. Також, досі не оголошуються жодні конкретні дати реалізації даного проекту, існує лише затверджене рішення Кабінету Міністрів, що паспортизацію українців біометричними паспортами необхідно зробити. Коли саме цього очікувати – невідомо.

Окрім того, Україна має набагато суттєвіші проблеми, на які вказує Єврокомісія. Попередню увагу варто було б приділити саме їм, а не оновленому методу паспортизації – це, скоріше всього, пришвидшило б рішення задачі інтеграції в Європу.

Оцініть корисність
інформації

Нові внутрішні паспорти для українців

Поділіться посиланням в
соціальних мережах