Резиденти України тепер повинні будуть здавати відбитки пальців для отримання Шенгенської візи.

Політичним пріоритетом Європейського Союзу (ще з часів 11 вересня) є введення нового рівня захисту європейських кордонів від небажаних гостей та іммігрантів. Так, наприклад, введення біометричних паспортів було однією з вимог європейської сторони для відміни візового режиму. Але більш суттєвим, хоча й менш освітлюваним у ЗМІ нововведенням є офіційне встановлення необхідності усім заявникам на Шенгенську візу здавати біометричні данні.

Як повідомив Департамент політики і комунікацій Міністерства Закордонних Справ України, це необхідно для полегшення оперативного обміну інформацією між компетентними службами держав Шенгенської зони. Данні будуть зберігатися у єдиній базі – Візовій Інформаційній Системі (ВІС). Дана система була розроблена ЄС декілька років тому і Візовий Кодекс 2011 р. постановляє ввести ВІС у використання у всіх регіонах видачі Шенгенських віз. У листопаді 2014 року МЗС повідомило, що європейська сторона незабаром запустить ВІС на території України і Росії, а згідно з останніми даними, вже з 28 січня 2015, усім, хто бажає отримати Шенгенську візу потрібно буде здати відбитки пальців у Консульстві.

Біометричні дані громадян будуть зберігатися у системі на протязі 5 років. І якщо Ви здали відбитки пальців один раз, то у найближчі 5 років повторювати процедуру Вам не доведеться.  Слід розуміти, що ВІС буде зберігати загальну інформацію про заявника і його візову історію (попередні візи і відмови, перетини кордонів Шенгенської зони), а біометричні дані необхідні для правильної і точної ідентифікації особистості заявника. Таким чином, наявність біометричного паспорту не звільняє заявників від необхідності проходити процедуру збору біометричних даних.

Слід відзначити, що прагнення європейської сторони захистити і відгородити свої кордони від бажаючих отримати дозвіл на в’їзд шляхом шахрайства, чи надати фальсифіковані дані є абсолютно природним. Потоки нелегальної міграції щорічно зростають, стан на ринку праці Європи погіршується. Але, все ж, залишається ряд питань, відповіді на які не зміг надати жоден компетентний орган. На яких підставах був встановлений термін дії біометричних данних 5 років? Адже загальновідомо, що відбитки пальців людини незмінні на протязі усього життя. І навіщо засновувати в Україні ВІС  за 4 місяці до Саміту, на якому усім нам обіцяють прийняти безвізовий режим з ЄС?

Введення цього нового правила викликає сумніви у тому, що європейська сторона насправді має намір відкрити кордони для України. Також наслідком такого нововведення  стане природне подовження терміну видачі віз, тому що необхідність здавати відбитки пальців тягне за собою виникнення черг і неможливість запису на прийом  до Консульства (схоже на ситуацію напередодні Новорічних свят).

Проте, і це не може не тішити: з’являється впевненість у тому, що захист персональних даних заявників з боку європейської сторони буде максимальним, а також, що мета всього цього – лишень контроль над нелегальною міграцією і захист Європи від терористів. Тим не менш, процедура отримання Шенгенської візи більше не буде такою простою і швидкою, як звикла більшість українців. Необхідно готуватися до того, що влаштувати сімейний відпочинок у Європі, чи то поїхати у Європу з питань бізнесу тепер буде набагато складніше.  Нам залишається лише сподіватися на позитивне рішення Саміту Східноєвропейського Партнерства.

Оцініть корисність
інформації

Резиденти України тепер повинні будуть здавати відбитки пальців для отримання Шенгенської візи.

Поділіться посиланням в
соціальних мережах